Naše oddělení

Vážená paní, vážený pane,

naše oddělení vzniklo v 80tých letech minulého století. Součástí Fakultní nemocnice  se stalo v roce 2006. Postupně docházelo k rozšiřování péče o pacienty. V současné době zde funguje pět samostatných úseků: ARO – RES (Anesteziologicko – resuscitační oddělení), ARO – DIP (Dlouhodobá intenzivní péče), ARO - DIOP (Dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče), úsek anestezie a ambulance pro léčbu bolesti. Od 1.1.2022 vznikl nový úsek Paliativní péče, který svou klinickou činnost zahájí v druhé třetině roku 2022.

V současné době zde pracuje 22 erudovaných lékařů, 62 všeobecných sester a zdravotnických záchranářů, 16 sanitářů a 6 ošetřovatelek. Ročně našimi lůžky projde na 275 pacientů a provedeme přes 3,6 tisíce anestezií.